سه شنبه ، 06 اسفند 1398
تاریخ: 1397/06/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 159 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
برگزاری نماز عاشورا در خیابان های اطراف گنبد سلطانیه

برگزاری نماز عاشورا در خیابان های اطراف گنبد سلطانیه

 زیباترین جلوه عزاداری حضرت امام حسین (ع) امروز در سراسرکشور با برگزاری نماز ظهر عاشورا  در خیابانهای اطراف گنبد سلطانیه به نمایش درآمد.

عزاداران حسینی با حضور در مساجد و هیئت‌های مختلف شهر سلطانیه به عزاداری در سوگ سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) پرداخته اند و نماز ظهر عاشورا را در  کنار گنبد سلطانیه اقامه کردند.

عزاداران حسینی در هر گوشه‌ای از این شهر با صدای ملکوتی اذان در حالی که اشک از دیدگانشان به یاد آخرین نماز حضرت امام حسین (ع) جاری ‌بود، به یاد نماز اول وقت سومین پیشوای شیعیان جهان در هنگامه جنگ‌ در خیابان  به نماز ایستاده و با امام و مقتدایشان تجدید میثاق دوباره بستند.

در این آیین‌ نمازگزاران سوگوار و سیاهپوش پیشانی بندگی و عبودیت به خاک مالیدند و در مقابل عظمت و عشق حسین بن علی (ع) به درگاه احدیت سر تعظیم فرود آوردند و‌ با عشق ورزیدن به نماز‌، لبیک به ندای حضرت امام حسین (ع) گفتند و شیرینی عبادت به درگاه الهی را بار دیگر احساس کردند. عزت همه شیعیان ماه محرم است و محرم ماه شور و عشق، شعور و ایثار و فداکاری است، محرم ماه ارزش‌‌گذاری به مقام انسانیت و ماه بهار اسلام است و ما هر چه داریم از محرم و قیام عاشورایی امام حسین(ع) است.

 
تصاویر مرتبط
  • برگزاری نماز عاشورا در خیابان های اطراف گنبد سلطانیه
  • برگزاری نماز عاشورا در خیابان های اطراف گنبد سلطانیه
امتیاز بندی