جمعه ، 09 اسفند 1398
تاریخ: 1397/01/15 نظرات: 0 نظر نمایش: 292 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
افزايش تعداد بازديد پایگاه میراث جهانی سلطانيه در نوروز97

افزايش تعداد بازديد پایگاه میراث جهانی سلطانيه در نوروز97

 انيران گفت: در ايام نوروز  براساس تعداد بلیت‌های فروش رفته 65931 هزار نفر از پايگاه ميراث جهاني گنبد سلطانيه بازدید کردند.

به گزارش پايگاه ميراث جهاني گنبد سلطانيه، مير موسي انيران با اشاره به افزایش تعداد بازدیدکنندگان در هر سال، گفت: باتوجه به تجربه‌ای که داریم امسال هم  افزایش بازدیدکننده داشتيم .كل آمار بازديد براساس تعداد بلیت‌های فروش رفته از مورخه 96/12/28 تا مورخه 97/01/13 به تعداد 65931 هزارنفر گردشگر داخلي و خارجي از پايگاه ميراث جهاني گنبد سلطانيه بازدید کردند.

 مدیر پايگاه ميراث جهاني گنبد سلطانيه با اشاره به این مطلب که هیچ تغییری در نرخ بلیت‌های پايگاه ميراث جهاني گنبد سلطانيه ایجاد نشده، اظهار داشت: امسال محل بلیت‌فروشی‌ را تغيير داده‌ایم تا دسترسی مردم راحت‌تر باشد. هم‌چنین هیچ تغییری در نرخ بلیت‌ها ایجاد نشد و بلیت برای ایرانی سه هزار تومان و بلیت  برای خارجی‌ها مثل گذشته ۲۰ هزار تومان بود.

وی با اشاره به آسیب‌های انسانی احتمالی در ایام عید، بیان کرد: در مبحث آسیب‌ها بحث آسیب‌های انسانی خیلی مهم است. كه در ايام بازديد نوروز 97 مسیرهای گردشگری را تعریف کرده‌ایم، سعی کرده‌ایم تخریب‌ها را به حداقل برسانیم. ضمن اینکه از طریق دوربین‌های مداربسته به‌طور کامل محوطه مانیتور شد.

انيران با بیان این مطلب که "در چند سال گذشته هم تخریب انسانی مشاهده نکرده‌ایم و اینکه مثلاً کسی بخواهد یادگارنویسی کند"، اظهار داشت: بزرگترین تخلفاتی که ممکن است گردشگران در ایام بازدیدشان داشته باشند این است که از مسیر بازدید خارج شوند که آن هم از طریق دوربین چک شد.

 
تصاویر مرتبط
  • افزايش تعداد بازديد پایگاه میراث جهانی سلطانيه در نوروز97
  • افزايش تعداد بازديد پایگاه میراث جهانی سلطانيه در نوروز97
امتیاز بندی