جمعه ، 09 اسفند 1398
تاریخ: 1395/12/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 187 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
طرح ویژه شهر سلطانیه اجرا می‎شود

طرح ویژه شهر سلطانیه اجرا می‎شود

 

مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه گفت: با توجه به وجود پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه، طرح ویژه این شهر اجرا خواهد شد.

میر موسی انیران اظهار کرد: طرح تفصیلی شهر سلطانیه مورد توجه مسؤولان شهری بوده که این طرح روند مشخصی نداشته و باید طرح ویژه برای این شهر اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه طرح ویژه شامل خدمات مختلفی است که مشخص و تشریح شده است، تصریح کرد: در مجموع هدف از ساخت و ساز و اجرای بناها در این طرح ویژه تعیین می‎شود.

مدیر پایگاه میراث جهانی  گنبدسلطانیه با بیان اینکه طرح ویژه سلطانیه بر اساس طرح‎های بافت‎های تاریخی اجرا خواهد شد، اضافه کرد: دستگاه‎های مختلف اجرایی همچون راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شهرداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پایگاه جهانی گنبد سلطانیه و ... در اجرای این طرح همکاری و مشارکت خواهند داشت.

وی در ادامه در زمینه استقرار راهنمایان گردشگری در گنبد جهانی سلطانیه هم گفت: بیش از ۹۰ درصد این راهنمایان مسلط به زبان‎ خارجی هستند.

مسؤول پایگاه جهانی گنبد سلطانیه ادامه داد: همچنین دوره‎های مختلف آموزشی برای راهنمایان گنبد برگزار شده و آنها مطالعاتی در زمینه دوره‎های مختلف تاریخی و آثار و جاذبه‎های استان زنجان و سایر استان‎ها دارند

 

 
تصاویر مرتبط
  • طرح ویژه شهر سلطانیه اجرا می‎شود
امتیاز بندی